Zážitky ze závodů , kterých jsme se zúčastnili

Marconiho memoriál


Na A1 contest jsme se sešli na Krašově tak, jak nám to doba a situace dovolily. Sestava byla po domluvě ztenčena na telegrafující OK1JOC a OK1ZJH . Třetí telegrafista OK1MGA se omluvil ze zdravotních důvodů.Nakonec se ještě zúčastnili OK5KL, OK1APA , kteří zatím CW nejezdí.Proto jsme kromě VKV 10el. Yagi postavili též windomku na KV. Tam probíhal Ukraian DXC. Samotný A1C byl, patrně díky inverznímu charakteru počasí, vylepšen výbornými podmínkami šíření. Pásmo bylo od začátku do konce závodu plné stanic.Z našeho QTH bylo možné z výzvy pracovat zejména západními směry. Vzhledem k počtu velkých stanic na malém prostoru v OK se pro nás stává provoz na východ stále těžší. Můžeme se mýlit ale jiný důvod tohoto jevu jsme zatím neobjevili.V menších závodech nemáme s tímto problémy. Počasí nad linií inverze bylo po celý víkend nádherné.OK1ZJH s OK5KL instalovali na boudu zevní el. zásuvku aby bylo možné používat venkovní halogenové světlo.Sobotní večer byl zpestřen přípravou " Marconiho topinek". Závod samotný i všechna naše jiná zábava se vydařily. K večeru jsme vyrazili domů do nižších nadmořských výšek tedy do mlhy. Použité zařízení : TS2000X+ PA Tajfun1000, 10.El Y, FT450+windom

OK1JOC

144 MHz

342 QSO;90362b.;59 WWL;15 DXCC;odxYO5LD;KN05IS;733fotoUHF contest


Na UHF contest vyjeli na Krašov již v pátek Luboš OK5KL a Jirka OK1ZJH.Jirka provedl servisní práce na elektroinstalaci.V sobotu pak dorazil zbytek týmu Vláďa OK1JOC,Petr OK1MFG a Pavel OK1APA.Později se dostavil Milan OK1CDG. Z počátku bylo počasí velmi příjemné a tak tempo stavby anten bylo ještě nižší než obvykle. Nakonec se nám podařilo vztyčit 2xF9FT na 70cm a kolineár OK1VPZ na 23cm.Během soboty jsme též uvítali několik návštěv sympatizantů, bývalých a snad i budoucích radioamatérů.V samotném závodě byly v našem QTH velmi špatné podmínky šíření směrem na východ. QSO končila u OK2. OM, HA, 9A neřku-li YU jsme museli tentokrát oželet.QSO jsme dokončovali obtížněji než obvykle.Svoji roli sehrála blízkost TV vysílače a určitě též rychlá změna počasí.Prudce se ochladilo, začal dout silný vítr a přidal se studený déšť. Přesto naprostý výpadek QSO ze "vzdálenějšího" východu dlouho nepamatujeme. Ale i tím je účast v závodech zajímavá. Na 23cm jsme ochotně přelaďovali na požádání protistanic.Spojení se dařila se všemi zájemci bez potíží.Kolineár OK1VPZ pro tento způsob provozu zcela vyhovuje. Nedělní ráno nás ještě přivítalo deštěm ale postupně vítr rozehnal mračna a odpoledne se ukázala modrá obloha.Vše jsme pomalu sbalili a říjnový výjezd v klidu ukončili.Za měsíc nás čeká poslední velký závod sezony A1 contest.

OK1JOC

432 MHz

112 QSO; 18203b.;27WWL;4DXCC;odx DK2OY;JO44WS;576

1296 MHz

10 QSO; 1014b.;6WWL;2DXCC;odx OK1KUO;JO80FF;239


fotoVHF contest


K zářijovému VHF contestu jsme se dostavili na TV kopec u Krašova v povoleném počtu čtyř účastníků. Jmenovitě to byli Bohouš OK1FJW,Petr OK1MFG, Vláďa OK1JOC a jeho XYL Jana.Po chvilkovém dešti jsme začali připravovat antenu a vše potřebné k vysílání. Jak to tak bývá při menším počtu lidí, vedlo se méně řečí a svižněji se pracovalo .Půl hodiny před začátkem kontestu zazněla známá věta:" Teď ještě připojíme zdroj a může se začít." V našem případě to však znamenalo, že OK1JOC nasedl do auta a vyrazil pro zmíněný zdroj k domovu.Do závodu jsme pak vstoupili s cca hodinovým zpožděním.Podmínky šíření byly určitě nadprůměrné.Okolo půlnoci jsme měli přes zmíněné zdržení 200 QSO.Zařízení Kenwood 2000X a PA Tajfun1000 pracovalo spolehlivě.Snad bychom mohli v budoucnu přidat jeden fixní antenní směr.Zvlášťe když se staví jen dvoumetr.Honit stanice s jednou 10el.Y stojí dost času.Později večer doplnil náš tým ještě Pavel OK1APA.V družné atmosféře jsme pokračovali až do konce závodu a nakonec zapsali 386 spojení.Sbalení věcí nám dlouho netrvalo a po závěrečném skupinovém fotu jsme vyjeli každý svým směrem k domovům.VKV závodní sezona bude pokračovat za měsíc UHF contestem, kterého se rovněž zúčastníme.

OK1JOC

144MHz: 382 QSO;102348 b.WWL 63; DXCC 18; odx YU7ACO;KN05RD;823

fotoAlpe Adria VHF a EUHFC


Po PD v červenci jsme se domluvili k účasti v závodech, které se konají vždy první víkend v srpnu.Jsou to Alpe Adria VHF a EUHFC. Jako první dorazil na kótu U Televize Vláďa OK1JOC.V parném horku natáhl windomku na KV a připravil FT450 k provozu. Po chvilce přijel Bohouš OK1FJW a rozbil své typické autotábořiště.V brzkých odpoledních hodinách nás navštívili Pavel OK1DX,Tomáš OK1DXD a Petr OK1AYU.Ti měli cestu na Blatenský vrch v rámci cykloexpedice OK1RCX.Trochu jsme zavzpomínali na léta minulá a též okomentovali současnou situaci okolo programu SOTA . K 1.8.2020 došlo ke značné redukci zařazených vrcholů do tohoto programu v OK.Po konstatování, že věci jsou jak jsou, přátelé odjeli ve směru na Krušné hory.OK1JOC a OK1FJW pak nainstalovali yaginu pro dvoumetr na stožár. K večeru dorazil poslední člen týmu Pavel OK1APA.OK1JOC pak udělal 200 účastnických QSO v EUHFC.Stanic na pásmech a jejich zručných operátorů byl dostatek. Ráno jsme posnídali a začali prohánět dvoumetr.Zařízení TS2000X obsluhoval především OK1FJW.Před polednem nás ještě navštívil Jirka OK7RA. Ten nám povyprávěl o svých plánech na vybudování QTH v Tisu u Blatna.Po obědě zasedl k zařízení OK1JOC.QSO přibývala uspokojivým tempem.Bohužel okolo 15 hodiny SELČ začala bouřka s deštěm a silným QRN.Stanice v tom momentě s pásma zmizely.Počet QSO se zasekl na psychologické hranici nr.99.Ještě hodinu jsme čekali, zda se situace nezlepší.Radar na inetu však nevěštil nic dobrého.Přes vytrvalý déšť jsme se pustili do demontáže anten a zařízení.Nebylo to sice příjemné ale nikdo si nestěžoval.I to patří k věci.Po závěrečném fotu jsme se rozjeli k domovům.

OK1JOC

Alpe Adria VHF

99 QSO; 28669b.37 LOC. 13DXCC;odx YU7ACO;KN05RD;823

EUHFC

200 QSO


foto

Polní den 2020


Nejpopulárnější VKV závod v OK pro nás začal tradičně již v pátek.Jako první na kótu u Krašova už v brzkém odpoledni dorazil Bohouš OK1FJW. Přijel až z Českých Budějovic a chtěl se hlavně vyhnout plzeňské dopravní špičce. Po něm postupně přijeli Vláďa OK1JOC s XYL Janou, Petr OK1MGA s klobásami,Jirka OK1ZJH s masem na gril a později též Luboš OK5KL s dršťkovou polévkou.Něco málo jsme ještě v pátek připravili pro vysílání . Pak OK1FJW narazil pivo, založil oheň a výsledkem bylo to, že jsme ke spánku ulehli až v sobotu bezmála tři hodiny po půlnoci. V sobotu dopoledne nás doplnili Petr OK1MFG, Láďa OK1FRT a Jirka OK1VKL.Postupně jsme vztyčili Yaginy na 144, 432 a 1296 MHz a ještě doladili pracoviště. V boudě to byl dvoumetr s IC9700+ PA Tajfun a ve stanu na louce sedmdesátka s třiadvacítkou TS2000X + PA Tajfun. Dvoumetru se věnovali OK1FJW, OK1MFG, OK5KL a OK1MGA. Na vyšších pásmech pracovali OK1ZJH a OK1JOC.Rušení na pásmu bylo letos poněkud více. Loňského ročníku se totiž nezúčastnili OK7O QRB 16km a na 144MHz to samozřejmě bylo znát.I přesto se dá říci, že si Bohoušův IC9700 s technologií SDR vedl dobře a je v krašovském prostředí použitelný.432 MHz bylo rušeno z vlastních zdrojů naším dvoumetrem.Nikdo se ale nestresoval, protože s výše zmíněnými jevy ve velkých subreg. závodech počítáme.V neděli přijeli ještě Milan OK1CDG a Zdeněk OK3RM.Zdeněk rozložil své mikrovlnné nádobí a udělal několik dostupných QSO na 10,24,a 47 GHz.Milan OK1CDG v týdnu vyrobil a přivezl antenu OK2KKW.Jedná se o soustavu soufázových celovlnných dipólů vzdálených od sebe lambda/2. KV amatér by ji popsal jako několik " líných Heinrichů".Její autor OK1VPZ poskytl Milanovi cenné rady za což mu patří poděkování.Antenu jsme umístili na stožár tam, kam dosáhl ze štaflí OK1JOC.Takže nepříliš vysoko...Hned první zkouška s OK2M ukázala, že antena poslouchá i vysílá lépe než léty unavená F9FT. Potvrdila se stará anténářská pravda, že vyladěná "jednoduchá" antena je lepší , než složitější nevyladěná.Podařilo se nám tak na 23cm dokončit několik skedů i random QSO na CW výzvu.Na skládání a balení nás i díky příznivému počasí zbylo dost a tak bylo během hodiny vše potřebné v kufrech.Ještě jsme u kávy a čaje vše zhodnotili a vyrazili k domovům.

OK1JOC

144 MHz:258 QSO,44 loc,14 DXCC, 62456 b.,ODX YU1LA;KN04FR;804
432 MHz:77 QSO, 25 loc.,6 DXCC, ODX DL6AA;JO43JH;476
1296 MHz:15 QSO, 8 loc.,3 DXCC, ODX OM6A;JN99JC;420


foto

Alpe Aria UHF a All Asian CW


Na Krašov jsme dorazili v sobotu 20.6. v minisestavě OK1APA + syn Šimon, OK1JOC a o trochu později OK1CDG. V plánu byla účast v UHF části závodu Alpe Adria. Chtěli jsme též naladit antenu W3DZZ.OK1CDG v týdnu vyrobil koaxiální trapy a naladil je pomocí GDO na frekvenci 7050 kHz. Popsal nám pak, co v této konstrukci udělá rozdíl 0,5 cm v délce koaxiálu nebo jak lze trap doladit posunutím posledního závitu.Bohužel antenu jsme v důsledku nepříznivého počasí ani nenatahli. Na milost jsme proto vzali windomku 40/20/15/10.Ještě jsme připravili TS2000X a PA Tajfun1000 ale stavbu yaginy na 70 cm jsme nechali na neděli ráno. A tak jsme značnou část sobotního večera věnovali nastavení FT897 na provoz FT8 a trochu si zavysílali v CW části All Asian contestu. Tento závod je specifický tím, že se pracuje jen se stanicemi s Asie a také tím, že předávaný kód je tvořen reportem a dvojčíslím označujícím věk operátora.Rád do tohoto závodu vždy nakouknu ale musím konstatovat, že nižších čísel nepřibývá. Naopak... Ke spánku jsme ulehli okolo jedné hodiny ranní i když 20m pásmo ještě "hrálo".V neděli ráno jsme nejprve řešili smontování a upevnění yaginy na výsuvný stožár. Nakonec nám vzdálený DR OM OK1ZJH nakreslil plánek a poslal nám ho mobilním telefonem.Bohužel účast v Alpe Adria byla na 70cm pásmu nevalná, patrně nebyly ani dobré podmínky šíření.OK1APA si tedy zkusil zahrát CW výzvu a kupodivu se ozval OK1FAE.QSO pro tentokrát dokončil OK1JOC ale příště už bude vše na OK1APA.Na KV jsem využili otevření 15/10m pásem a i zde udělali pár QSO.Na rozdíl od soboty bylo v neděli počasí velmi příjemné.Později odpoledne jsme vše sbalili a vyrazili k domovu.Že jsme navázali méně QSO než obvykle nikoho ze zúčastněných příliš nerozladilo.

OK1JOC

ALPE adria UHF/SHF: 11QSO, 1370 b.,odx OE5FLM,JN68NC,209 All Asian DX CW: 88 QSO


foto

CQ WW WPX CW Contest


Zatímco prvního subregionálu jsme se zúčastnili jen v omezené míře a druhého pro jistotu vůbec bylo již třeba se na kótě u Televise sejít. Termín připadl na konání WPX CW contestu. Postupně se dostavila sestava OK1ZJH, OK1JOC, OK1MFG, OK1APA, ex OK1CDG a v neděli též OK1MGA.Vzhledem k tomu , že píšu o sobotním brzkém odpoledni, je jasné, že z pohledu závodu byly naše ambice co do umístění nulové.Natahli jsme postupně dipol 160/80/40 a windomku 40/20/15/10. Dipol bylo potřeba doladit.Pomohl nám malý antenní analyzátor pocházející z jedné východní velmoci. OK1ZJH chtěl vyzkoušet RTTY.Tímto módem OK1OPT ještě nevysílali. Bohužel žádné stanice v deklarovaném RTTY sprintu zřejmě nepracovaly nebo jsme je neslyšeli. A tak jsme rozchodili alespoň provoz FT8, kde měla naše klubová stanice rovněž premieru. Postupně jsme si všichni "klikli"abychom věděli o co že jde.K večeru nás navštívili přátelé z OK7O. Ti jeli WPX z QTH u Líšťan "na tvrdo" a proto se po jednom pivu a panáku vzdálili nadále poctivě konat radioamatérskou službu.My jsme pak rovněž vstoupili do WPXu a k tomu pokračovali v poklikávání FT8.Též jsme probrali co a jak na VKV PD.Přes noc se zdrželi jen OK1JOC a OK1ZJH.V neděli jsme ještě přivezli zbývající klubový materiál, který byl dosud uložen u Jirky OK1ICJ SK v Městě Touškově. Balení zbylo na OK1JOC a OK1MGA. Byl to příjemný víkend.

OK1JOC

WPX CW: 231 QSO


foto

I.Subregionální závod - březen 2020


Na první společný závod v roce se všichni těšíme, na setkání s kamarády i na to jak probereme co je nového. Obvykle je ale příroda a choroby proti. Tak tomu bylo i letos. Postupně se omluvili Petr OK1MGA, Petr OK1MFG, Vláďa OK1JOC a na poslední chvíli byl odvolán i Luboš OK5KL.
Naše barvy tedy hájili pouze Jirka OK1ZJH a Pavel OK1APA.
Sešli jsme se v sobotu v poledne v to okamžení na naší kótě "U Televize" a zahájili přípravu na závod. Příprava byla komplikována nutností demotáže vybavení Luboše OK5KL (který musel narychlo odjet, ale není nic, co by fortelně vedené 5-tikilové palici neodolalo). Jakmile bylo čisto, postavili jsme hlavní pracoviště na 70cm v konfiguraci: 2 × 21 el. Yagi + TS2000X + PA Tajfun1000x
Současně jsme postavili i pracoviště na 2m (pro radost) v konfiguraci: FT-987 + 5 el. Yagi.
K našemu překvapení jsme byli hotovi půl hodiny před začátkem závodu, což se nám obvykle nedaří, je-li na kótě plný počet členů.
Úderem třetí hodiny (14 hod UTC) stroje spustily.. 2m obsluhoval Pavel (OK1APA (já)) a vše se velmi krásně rozjelo. Ovšem pracoviště 70cm pod taktovkou hlavního operátora Jirky OK1ZJH pochopitelně NEjelo. Na vině byl "opravený" zdroj pro transceiver, který sice dával napětí, ale o ampérách nechtěl nic slyšet. V tomto okamžiku to vypadalo, že hlavním pracovištěm bude FT-897 s 50W výkonu..... ale Jirka jasná hlava během 15 vteřin vymyslel náhradní řešení.. a pak už vše fungovalo jak má.
Vysílali jsme a protože každý přinesl dost dobrot pro sebe i pro druhého, měli jsme zásob na týden, a nouzí jsme netrpěli spíše naopak. Během závodu stanice nepřicházely snadno a často jsme "hledali", na 70cm se subjektivně domníváme, že stanic je "méně" než minule. Pracoviště 2m pracovalo nadočekávaně výtečně a i s malým výkonem, anténou se podařily opakovaně spojení přes 400km.
Počasí bylo chladné kolem nuly, v neděli ráno pod nulou, ale vše odpovídalo měsíci březnu.
V neděli nás navštívil Milan OK1CDG, který s námi pobyl až do konce a velice mu děkujeme za pomoc při balení zařízení. Balení bylo také velmi rychlé.
Se závodem, výsledky i pobytem na kótě jsme spokojeni.

OK1APA

144 MHz

90 QSO ;9 dxcc; 34 lok. 20467 bodů; odx IO2V;JN54WE;650
PWR 50W

432 MHz

77 QSO; 9 dxcc; 26 lok. 15833bodů;odx IK4ADE;JN54OE;660
PWR 600W

foto


Marconiho memoriál - A1 Contest - listopad 2019


Téměř každý HAM, který umí a používá telegrafii musí mít tenhle závod rád.Operátor má volné ruce, může jíst a pít co hrdlo ráčí a ještě stihne poslouchat historky ostatních. Letos jsme se sešli na Krašově v sestavě OK1APA,OK1JOC,OK1MGA a OK1ZJH.Datum závodu připadl na "Památku zesnulých" a tak jsme nejprve zavzpomínali na naše kamarády OK1VCY,OK1POY,OK1DFR a OK1ICJ,kteří už nejsou mezi námi.Pak jsme rozvážně začali sestavovat antenu na 144 MHz.OK1ZJH zjistil,že nemáme propojovací kabel mezi zdrojem a TRX a tak neprodleně vyrazil k domovu.OK1APA zatím usazoval 10el.Y na stožár.Závodit jsme začali asi 50 minut po začátku.Zařízení pracovalo spolehlivě.V podstatě jsme se nepotkali s rušením na pásmu a i podmínky šíření byly velmi dobré. Večer připravil vedoucí operátor OK1ZJH tradiční Marconiho topinky.Obecně lze říci,že se společenská stránka akce vydařila .Věděli jsme, že budeme muset skončit s účastí o hodinu dříve a tak jsme se nenutili do ponocování.Výsledek je tak slabší než vloni ale zúčastněným to nijak nevadilo a všichni se shodli na tom, že si dobře zavysílali.Balení anten a zařízení proběhlo v pořádku a v husté mlze jsme pak vyrazili k domovům.
OK1JOC

144 MHz

181 QSO,47948 b.,50loc.,14DXCC, odxYU7ACO;KN05RD;823

fotoUHF contest - říjen 2019


UHF contest Zářijový VHF contest byl v našem radioklubu ve znamení významného personálního výpadku. Prapor nakonec pozdvihl jen Luboš OK5KL a zúčastnil se za OK1OPT v kategorii LP.Také proto jsme se na UHF contest velmi těšili a domluvili jsme se , že si "čundr" trochu prodloužíme a sejdeme se na kótě u Televise již v pátek. Jmenovitě dorazil Luboš OK5KL,Jirka OK1ZJH,Petr OK1MFG, Pavel OK1APA a Vláďa OK1JOC.Původně jsme měli v plánu postavit na 70 cm 4x21 el. Y ale vzhledem k nepříznivému počasí jsme tento nápad brzy zavrhli a postavili jen jednu yaginu. V sobotu nás ještě doplnili Jirka OK1VKL a Petr OK1MGA.Ti přijeli jak na závod, tak na členskou schůzi. Ta se pak konala za velmi dobré účasti sedmi přítomných z celkových osmi členů klubu.Schůze byla zahájena tichou vzpomínkou na Jirku OK1ICJ SK.Pak byl zvolen nový předseda RK Vláďa OK1JOC.Vzhledem k tomu, že v pátek večer nás svou fundovanou přednáškou o daních , odpisech a darech potěšil OK1APA, byl tento uveden do funkce pokladníka.Projednali jsme ještě další věci týkající se klubu.Po obědě jsme improvizovaně natahli anteny na KV.Bohužel obvyklé úchytné body nebyly k dispozici.Na louce těsně za boudou se páslo zhruba padesátihlavé stádo krav.Už z minulých let víme, že kravám kotevní prvky chutnají a tak jsme neriskovali.Také jsme postavili stan, který chceme používat za příznivějšího počasí k práci na 70 ev. 23 cm pásmu.Přenocovali v něm hrdinové OK1MFG a OK1APA.
Do samotného závodu jsme postavili TS2000X a PA Tajfun zapůjčený od Bohouše OK1FJW + 21el Y na 432 MHz a 32el Y.na 1296 MHz.Domluvili jsme se, že na 23 cm půjdeme jen pokud někdo požádá o přeladění nebo pokud se obsluze stanice "zrovna bude chtít".Yagina na 23cm totiž není v dobrém stavu a 6 QSO, která jsme zde udělali jsou jen dílem náhody a štěstí.Na 70cm šlo vše celkem dobře až do půlnoci. Pak stanice zmizely, jako když utne.Zřejmě vzhledem ke špatnému počasí mnoho pravidelných účastníků na kóty ani nevyjelo a od krbu málokdo sledoval lepší výsledek a dal raději přednost odpočinku.V neděli od rána už bylo zase co dělat v podstatě až do konce závodu.Protože se většina účastníků z různých důvodů rozprchla už během závodu, zbylo balení na OK1ZJH, OK5KL a OK1JOC.To naštěstí nebylo tak složité.Jako obvykle sezonu uzavřeme za měsíc A1 kontestem.
OK1JOC

432 MHz

157 QSO, 36861 b. ,40 loc.,10 DXCC, ODX 9A4JN;JN85VL;609

1296 MHz

6 QSO ,699 b.,4 loc.,1 DXCC, ODX OK1KUO;JO80FF;239

fotoIOTA contest,EUHFC,Alpe Adria 144 MHz


Horké dny letošního léta nás vylákaly k mnoha radioamatérským aktivitám.Nejprve v prvním červencovém týdnu aktivoval Pavel jako SV9/OK1APA/p Sotu SV/AG-034 na Krétě.Barvitě nám popisoval výstup na vrchol i následné problémy s natažením dipolu na 14MHz.Bezútěšnost onoho místa je patrná z fotografií. foto

Koncem července se OK1APA a OK1JOC zúčastnili IOTA contestu z Krašova.Použili jednoduché zařízení. FT450D a windom 80/40/20/10 + vertikál na 15m.Pracovali s mnoha ostrovními stanicemi.Často se z těchto lokalit ozývala čeština a slovenština.Samozřejmě nejvíce stanic bylo z Velké Británie.Před závodem si neodpustili jednu cestu k domovu.FT450D bez zdroje v podstatě nefunguje...

O týden později jsme se sešli na Krašově opět.Tentokrát v početnější sestavě.V sobotu dorazili OK1JOC,OK5KL,OK1MFG,OK1MGA, OK1ZJH a v neděli ještě OK1APA se synem Šimonem. V sobotu se konal " SP UKF Six Hours Contest". Účast nebyla velká.Dělali jsme 14 QSO na 2m pásmu.
Opět jsme natahli antenu windom, protože se konal EUHFC na KV.Závod pořádá svaz S5 amatérů.Zde byla účast soutěžících stanic naopak značná.Navázali jsme 550 QSO. V neděli se v 8,00 SELČ rozběhl Alpe Adria na 144 MHz.K němu se po hodině přidal OK QRP závod.Některým účastníkům "neseděl" náš počet spojení.Alpe Adria začíná o hodinu dříve teprve od letošního ročníku a věc ještě nevešla všeobecně ve známost.Použili jsme standardně 10el.Yagi, TS2000X a PA Tajfun.Navázali jsme 139 QSO.V příštích letech můžeme uvažovat o účasti v Alpe Adria na 432 MHz.Tato část závodu se koná v červnu.
Po konci závodu jsme ještě podebatovali o věcech příštích.Například o předání FM pohárů na setkání v Holicích nebo o předpokládané slabší účasti operátorů v zářijovém Dni rekordů.Někdy se tak jiné povinnosti sejdou ale závod určitě obsadíme.

OK1JOC

IOTA Contest

264 QSO check log
foto

EUHFC

550 QSO , SOAB LP mix

SP UKF SHC Contest

14 QSO; odx SQ5ESM;KO01GW;562 km

Alpe Adria 144 MHz

139 QSO,29754 b.odx IK1AZA;JN34OS;730 km
fotoIII.Subregionální závod - Polní den - červenec 2019


VKV Polní den
Na PD jsme vyrazili tradičně již v pátek aby nám snad někdo neobsadil kótu u Televise.Letos se omluvila řada pravidelných účastníků. Je třeba říci, že důvody jejich neúčasti byly podstatné.A tak jsme PD absolvovali v počtu čtyř operátorů OK1FJW, OK1JOC, OK1MFG a OK5KL.Hned po příjezdu jsme se každý z nás pochlubil dovezenými potravinami.Pak jsme pomalu postavili 10 el. Yagi na 144 MHz a připravili zařízení. Na 432 MHz jsme použili 21 el.Yagi.Ještě byl natažen windom 40-10m.Konal se též Marconi memorial HFCW contest.Zdálo se, že máme spoustu času ale najednou OK1JOC zjistil, že je sobota 15:59 SELČ a 2m pracoviště zeje prázdnotou.Proto usedl k zařízení a navázal několik prvních QSO.Brzy ho vystřídal OK1MFG.OK1MFG a OK1FJW pak odjeli v podstatě celý závod na 144MHz.Oba si zaslouží pochvalu. OK1FJW navíc překlenul kritickou část noci od dvou do osmé hodiny ranní.Rušení odpovídalo tradičně velké účasti v tomto závodě. Snad na CW to bylo trochu lepší.Potěšil na naše poměry neobvyklý počet YU stanic v deníku.OK5KL se pilně věnoval pásmu 432 MHz. OK1JOC pracoval na KV.
V sobotu večer nás navštívili OK3RM s kamarádkou.V neděli po obědě pak náš člen OK1ICJ se synem.
Skládání anten a balení věcí jsme zvládli velmi rychle.
Letošní PD proběhl v OK1OPT klidně a bez potíží.


OK1JOC

144 MHz

339 QSO; 93015 b. ; 63 LOC ; 18 DXCC; odx YT1X; JN94XC; 832 km

432 MHz

61 QSO ; 8078 b. ; 12 LOC ; 6 DXCC ; odx HA1KYY;JN87FI;380 km

Marconi memorial KV

242 QSO check log

foto


Mikrovlnný závod,Memoriál OM3AU a KV PD CW - Červen 2019


Tohoto multikontestního víkendu se zúčastňujeme již řadu let.Já osobně jsem se těšil na KV PD CW závod . Doufal jsem, že se zopakuje silná "Eska" z minulého týdne. To probíhal WPX CW contest a s Evropou bylo možné pracovat na 15/10m téměř po celou dobu závodu. Bohužel,z tohoto pohledu byly dobré podmínky jen v sobotu. V neděli podle ionogramu z Průhonic neodrážela ionosféra téměř nic.
Ale popořádku. Na kótu postupně dorazili OK1JOC, OK1MFG, OK1APA.Protože každý spoléhal na druhého, neměl klíče od buňky nikdo. A tak se telefonovalo Jirkovi OK1ICJ. Ten pravil, ať se tedy chvilku posadíme něco vypijeme a on, že klíče vždy vozí v autě. Tak se i stalo a boudu jsme místo ve 12,30 otevřeli po 14 hodině.Později dorazil ještě OK1MGA.
Pak už šlo všechno celkem dobře. Postavili jsme yaginy na 2m a 23 cm. Na KV jsme natahli Windom pro 40-10m. Nějak už nám nezbyly síly na vytvoření LW 160/80, což bylo původně v plánu.V zásadě to zase tolik nevadilo. Na dvoumetru byly lepší podmínky v sobotu. Ozvalo se několik I a S5 stanic. Pořádající OM stanice se dělaly dost těžko a to i v neděli.Na 23cm jsme jen tu a tam odskakovali. Chtěli jsme vyzkoušet TS2000X i na tomto pásmu. S 10W a pochroumanou yaginou jsme udělali to, co jsme slyšeli.
K večeru nás ještě navštívil OK1ZJH se synem. Probrali jsme i některé organizační záležitosti. Pěkné počasí přispělo k příjemné atmosféře.
Odjezd byl zmatečný jako příjezd. Do boudy jsme se několikrát vraceli. Buď zůstalo něco venku nebo jsme si naopak něco zamknuli v buňce. Po pár pokusech se ale všem podařilo odjet.

OK1JOC

144 MHz

56 QSO, 19808 b., 33 loc., 9DXCC , odx HA8IH KN06LN 693 km

1296 MHz

13 QSO, 1936 b., 7 loc., 4 DXCC, odx OM3KII JN88UO 365 km

KV PD

422 QSO check log

foto


II.Subregionální závod - Květen 2019


V řadě letošních VKV subregionálů jsme absolvovali ten druhý. Za účasti šestice operátorů OK1ZJH, OK1JOC, OK1ICJ, OK5KL, OK1MFG, OK1MGA jsme v sobotu od rána začali stavět soutěžní zařízení. Je to už „nacvičené“ tak bylo vše mimořádně připraveno v čas, asi hodinu před závodem. Pevná bouda je ale příliš malá na tak velký závod. Tak byla použita jen pro pásmo 2m a KV zařízení , které se spolu dobře snáší. Zařízení pro 70cm jsme umístili do 50m vzdáleného stanu. Komponenty pro pásmo 23cm zapomněl OK1ICJ doma a tak jsme od toho upustili. Když všechno pracovalo, díky našim technikům celý závod bez závad, tak zase selhalo počasí. Na počátek května padal sníh a v noci klesla teplota až pod -2°C. Proto zůstal přes větší část noci stan opuštěný a pokračovalo se až ráno kdy účinky mrazu mizely pod paprsky slunce. O stravu bylo dobře postaráno. OK1MGA vyrobil dobré rizoto, OK5KL výborný kotlíkový guláš, OK1ZJH míchaná vejce se špekem a šunkou i OK1ICJ obstaral zákusky k čaji a kávě. Když v neděli závod skončil začala zase demontáž toho našeho výtvoru. Byl to pěkný závod všechno dobře dopadlo a z výsledkem jsme spokojeni.
OK1ICJ

144 MHz

347 QSO, 97039 b., 61 loc., 13DXCC , odx F/DC5GM/P JN34AG 830 km

432 MHz

96QSO, 23216 b., 33 loc., 10DXCC, odx YU7A KN05BW 688 km

ARI contest

315 QSO

foto

CQ WPX Contest ssb - Březen 2019


WPX SSB Mezi prvním a druhým VKV subregionálem vzniká poněkud větší časová prodleva.Některým z nás chyběli kamarádi,jiným vysílání, dalším jídlo a pití, kterého je na Krašově vždy dostatek.A nakonec doma nemusí být vždycky nejlépe.Záminku k výletu na boudu jsme tentokrát našli v KV závodě WPX SSB. OK1JOC připravil v týdnu pět dipolů a zařízení Yaesu FT950. Domluvili jsme se, že pojedeme velmi volně od sobotního poledne do nedělního odpoledne.WPX contest trvá 48 hodin a jistě by bylo po celou dobu závodu co dělat.My jsme vysílali hlavně v sobotu, kdy býváme ještě plni elánu. V neděli už to tak slavné nebylo...Stanice , které se těchto závodů zúčastňují s plným nasazením, mají rozhodně náš obdiv. Podmínky šíření odpovídaly stavu sluneční aktivity.Otevřená pásma byla přeplněná soutěžícími stanicemi.Pásma 21 a 28 Mhz zůstala naopak v podstatě zavřená. U zařízení se vystřídali OK1APA, OK1ICJ, OK1JOC, OK1MGA, OK1ZJH a též hosté OK1UGE a OK1PSM.OK1UGE nám věnoval gril, což mu nikdy nezapomeneme. Díky příjemnému počasí a dobré pohodě jsme odjížděli v neděli všichni spokojeni.

400 QSO,246 000 b.
foto

I.Subregionální závod - Březen 2019


Před prvním subregionálním závodem se sešel v našem klubu neobvyklý počet omluvenek operátorů. V jeden moment to vypadalo, že se zúčastní jen OK1ICJ a OK1JOC.Naštěstí se k těmto přidali ještě OK1MGA a OK1APA. Antenu 10el.Y ztopořil už v pátek před závodem OK5KL. Tak bylo třeba jen sestavit na stůl TS2000X +PA Tajfun1000 a nakonfigurovat PC.Vzhledem K počtu operátorů jsme se rozhodli, že pojedeme pouze dvoumetr. Těsně před kontestem procházely na CW Italské stanice a skutečně zejména první polovina závodu byla, z našeho pohledu, příjemně ovlivněna zlepšenými podmínkami šíření.DL stanice přicházely v dobrých silách a též celkového rušení bylo méně.Vysílali jsme po celou dobu závodu a dík patří Jirkovi OK1ICJ, který odjel nejméně atraktivní část , tedy celou noc.V neděli se podstatně změnilo počasí. Na Krašově vál silný vítr.Přibylo rušení jak od soutěžících stanic tak i atmosferického. Bylo třeba více používat CW, kde signály snáz procházely. Z našich kmenových členů nám rozdali body OK1ZJH a OK5KL. S průběhem závodu a s konečným výsledkem jsme spokojeni.

OK1JOC
foto

144 MHz

364 QSO, 102682 bodů, WWLs 62 , ODX YU7ACO, KN05RD, 823 kmVánoční závod - prosinec 2018


Vánoční závod. Letošního Vánočního závodu se účastnil minimální počet členů radioklubu. Pavel OK1APA se svými dětmi, Anetou a Šimonem. Bouďák Luboš OK5KL, který už se dostavil dříve a postavil zařízení, FT991A + F1000 a 10 elementů DK7ZB. A také OK1ICJ, který přijel jen tak očumovat, případně něco pomoci. První etapu závodu ovládli děti, které překvapivě svižným tempem navázali 99 spojení i přes potíže z deníkem Tučňák. O přestávce odjel Pavel s dětmi domů, aby mohli mít ještě jinou zábavu. Bylo překvapením že deník Tučňák tento závod neobsahuje a tak se ve druhé etapě muselo zkoumat, zda některou stanici nelákáme už ku třetímu spojení. Navíc přibyla závada na kabelu anténního svodu a tak pro nás závod skončil asi o čtvrt hodiny dříve se 154 spojeními. Sundali jsme anténu, aby mohl být opraven kabel, ale při tom nám ledový větřík vůbec nepomáhal. Luboš zůstal a uklízel hospodářství. Já jsem byl při cestě domů rád že v autě dobře funguje topení.

OK1ICJ.
fotoMarconi A1 Contest - listopad 2018


Je tu podzim, se žlutým listím na stromech i pod nimi, prostě nádhera na pohled. V té době se koná jeden z nejkrásnějších závodů každého roku. Je to Markoniho memoriál A1 contest, na který se těší radioamatéři znalí vyjadřování v telegrafii. Letos byl stanoven čas srazu zájemců na sobotní poledne. Dostavili se postupně Luboš OK5KL, Jirka OK1ZJH, Jirka OK1ICJ,Vladislav OK1JOC,Petr OK1MFG, Pavel OK1APA a vyhlížení dalších už nepřineslo požadovaný výsledek. Po soustředění potravin a nápojů začala příprava zařízení a antény na závod v pásmu 2m, ke kterému přibyl i Ukrajinský DX contest na krátkých vlnách. Pro zábavu těch, kteří v nácviku telegrafie ještě moc nepokročili,aby mohli mluvit do mikrofonu.Při stavbě antény se uplatnila malá tělesná hmotnost Petra OK1MFG, který dokázal snadno vysvobodit dráty nedopatřením zapletené ve slabých březových větvích.
Pomalu, vlastně beze spěchu, se připravila TS 2000 X se zesilovačem Tajfun a anténou 10Y DK7ZB. Také pro krátké vlny jen prostá FT 991A a zkouška nové antény s nakloněným delta Loop. Ono těch novinek bylo ale víc. Kvůli nově zaváděnému soutěžnímu deníku Tučňák, začala účast v hlavním závodě o několik minut za startovní čarou. Naše stanoviště na kótě U televize navštívil
krátce také autor deníku, Láďa OK1ZIA. Nedivme se proto, že bylo třeba vzniklé dotazy dobře projednat. Na krátkou návštěvu se zastavil i Jenda OK7BEN. Potom se lážo-plážo závodilo, jak je u nás zvykem. K večeři OK1ZJH připravil výborné topinky. Jen se je opět nepodařilo připravit, podle předpisu, ohřevem na jiskřišti Markoniho telegrafního vysílače. Zapálením Dušičkové svíce jsme vzpomněli na členy klubu, kteří už tu s námi nebudou: Jenda (OK1VCY), Vašek (OK1POY), Pavel (OK1DFR). Večer začala klesat venkovní teplota a úroveň mraků pozorovaná na stožáru TV vysílače také. V noci byla mlha a pokračovala celou neděli. Nestranného pozorovatele zaujala skutečnost, že operátor OK1ICJ obsluhující jindy pásmo 23cm a spící celou noc, vydržel v noci vysílat až do rána. Tak si ostatní mohli odpočinout na lůžku. Později večer odjel OK1MFG a OK1APA, protože je v neděli čekala jiná činnost. Tradiční míchaná vajíčka ke snídani jsme změnili za teplé vídeňské párky. K obědu vynikající zelňačka s ukrojením krajíce uvařené uzené krkovice. To je příjemná změna proti grilovanému masu. Těšilo mne že chutnal i „Rychlý jablečný perník“ a doma jsem vrátil umytý pekáč. Některé úpravy, jak lépe umístit zařízení na stolech, se nepovedly a o tom se bude psát až se povedou. Byl to hezký závod až do konce i krásný zážitek. Na konečný úklid stanoviště už zbyli jen OK1ZJH, OK5KL, OK1JOC a stačili to ještě za denního světla.

Jirka OK1ICJ

144 MHz

260 QSO ; 75699 b. ; 56 LOC ; 13 DXCC ; odx YU7ACO;KN05RD;823

URDXC

225 QSO


foto

UHF Contest - říjen 2018


První celý víkend v říjnu se vždy koná UHF contest.Musíme se přiznat, že máme tento závod v oblibě.Kratší pásma znamenají i kratší a lehčí anteny, méně práce s jejich stavbou,méně spojení, méně rušení a více času na naši oblíbenou disciplinu, nekonečné klábosení před boudou.Možná i proto se na Krašově sešla vydatná operátorská sestava :OK3YL,OK5KL,OK3RM,OK1ZJH,OK1MGA,OK1MFG,OK1ICJ,OK1JOC,OK1FJW.V průběhu závodu nás ještě navštívili OK1DOL a OK1IWS.V buňce jsme vedle sebe postavili TS2000X +PA cca 500W na 432 MHz a holou FT736 na 1296 MHz. Na magirus jsme vztyčili 2x21 el.Yagi pro 70cm a na druhý stožárek yaginu pro 23 cm.O vyšší pásma se staral OK3RM. Podmínky šíření se zdály být po celý závod velmi dobré.Podařilo se i naše první QSO se San Marinem na 70cm v podobě stanice T7/I4GHG.Se 674 km znamenalo i ODX celého závodu.Dobrá odezva byla též na CW výzvu.Více jak třetina spojení byla provedena tímto módem.Z našeho pohledu je telegrafie na VKV DX QSO velmi dobře použitelná. Na 70cm jsme poprvé použili deník Tučňák.Jeho ovládání je jednoduché včetně editace.Patrně ho použijeme i v dalších závodech.Na 23 cm se tentokrát vystřídala řada operátorů ale stejně zde ponejvíce vysedával OK1ICJ.V neděli jsme odstranili antenní předzesilovač. Zřejmě nebyla v pořádku TX cesta, protože jsme se začali lépe dovolávat. Poprvé s námi závodila Andrea OK3YL.Vedla si velmi dobře. Znovu se objevil Venca, znalec vesmíru, paraglajdista,nadšený amatérský hvězdář a pozval nás na páteční sledování oblohy u Krašova. Po celý víkend bylo příjemné počasí.Balení proběhlo bez problémů a pak jsme beze spěchu vyrazili k domovu.

OK1JOC

432 MHz

171 QSO, 40083 bodů, 46 loc., 14 DXCC, ODX T7/I4GHG ;JN63FW; 673

1296 MHz

19 QSO, 2810 b. , 9 loc., 4 DXCC, ODX OM6A; JN99JC; 421


foto


VHF Contest - září 2018


Na konci školních prázdnin se vždy těšíme na Den rekordů, který se koná první celý víkend v září. Na ten letošní jsme se postupně sjeli ku kótě U televize OK1ZJH, OK5KL, OK1JOC, OK1ICJ, OK3RM, OK1MGA, OK1FJW, OK1APA a to je proti dřívější účasti slušný počet operátorů. Počasí se z velmi teplých slunečních dnů změnilo na pravý opak, tedy déšť, chladno a mlhavo. Jirka OK1ZJH dokončoval nový rozvod elektřiny v boudě a jakési zabezpečovací zařízení, ostatní se sporadicky střídali v zakopávání asi 20-ti metrů zemnící pásoviny. Bohouš OK1FJW instaloval výčep sudového piva. Také strava byla dostačující pro všechny strávníky. Zařízení stanice vyzkoušené v té sestavě již při Polním dnu pracovalo bez závad. Nebyly vynechány ani krátké vlny protože se souběžně konal i KV Polní den částí SSB. A tak byl naplňován hlavní úkol, aby se všichni vystřídali v závodění a obsluze klubové stanice. Dosažený výsledek není rekord ale náš průměrný. Dosažené rekordy: 1. účast osmi operátorů 2. řádné uzemnění boudy a elektroinstalace 3. zabezpečení příhradového stožáru proti lezcům na stožáry 4. k obědu vařené jídlo, rajská omáčka s knedlíky a plátek hovězího masa, připravil OK3RM V čase závodění jsme uskutečnili také organizační poradu o způsobu finančních úhrad společně využívaných věcí a jiných záležitostech. Bylo schváleno přijetí nového člena, Petra OK1MGA do našeho radioklubu.

OK1ICJ


Zhodnocení vydařené akce popsal nejen Jirka OK1ICJ ,ale i náš nejlepší telegrafní operátor OK1JOC


Září je přelomový měsíc. Končí prázdniny a dovolené, děti jdou do školy, ve vzduchu začíná být cítit podzim a VKV radioamatéři mají svůj Den rekordů.A vzhledem k tomu, že se staví jen dvoumetr je v přípravách čas na rozpravu o tom, co se bude na kótě jíst a pít.Po emailové diskuzi nakonec OK1APA vytvořil a vytiskl jídelní lístek a tento vyvěsil v boudě na čestné místo hned vedle mapy lokátorů.Nebudu případné čtenáře unavovat výčtem hotových jídel ale vězte,že v sobotu byla k obědu, díky OK3RM, rajská omáčka "na sladko" s knedlíkem a hovězím plátkem. A teď už popořádku.V sobotu přijel první OK1ZJH.Chtěl totiž dokončit předělání elektroinstalace na boudě.Původní měla už své za sebou.Pak postupně dorazili i další účastníci OK1ICJ, OK1MGA, OK1JOC, OK5KL, OK1APA, OK1FJW s výčepním zařízením a OK3RM se zmiňovanou rajskou.Pomalu jsme připravili TS2000X a antenu 10el.DK7ZB na dvoumetr a ještě jsme natáhli dipol 80/40, protože se konal též KV Polní den SSB.Tam jsme použili FT991a.Úderem 14 hodiny UTC jsme začali závodit. Ti co nebyli právě u zařízení,prováděli výkopové práce. Bylo třeba ještě položit zemnící vodič.Další úkol měl OK1ICJ.Šlo o výrobu zábrany na výsuvný stožár u boudy.Instalací stožáru jsme si ulehčili práci se stavbou anten ale v podstatě jsme tím zpřístupnili střechu buňky.OK1ICJ vyrobil zábranu bytelnou, jak je ostatně jeho zvykem. Večer jsme si ještě udělali čas na krátkou schůzi.Řada organizačních i technických věcí se pohnula kupředu. U zařízení se postupně vystřídali všichni přítomní k plné spokojenosti, i když rušení bylo tentokrát o něco víc.Balení nám mnoho času nezabralo a po společném fotu jsme vyrazili k domovu.

OK1JOC
foto

144 MHz

299 QSO ,83202 b. 66 lok. 15 DXCC , ODX YU7ACO;KN05RD;824

KV

96 QSO checklog

III.Subregionální závod - Polní den - červenec 2018


Polní den 2018

Tohoto VKV závodu se náš radioklub zúčastňuje pravidelně již od svého vzniku v 70.letech.Nemohli jsme tedy vynechat ani letošní ročník.Závod byl pro nás svým způsobem přelomový.Poprvé jsme použili zcela nový Kenwood TS2000X v pásmu 144MHz.K tomu přibyl PA Tajfun 1000 zapůjčený Bohoušem OK1FJW. Rovněž příhradový 15 m stožár, který v týdnu před závodem " přivařili " ke stěně naší buňky OK3RM ,OK1CUV a OK5KL měl svoji premiéru.Bylo tedy na co se těšit. Už v pátek se na kótě sešli OK5KL, OK1MGA, OK1JOC, OK1FJW, OK1ICJ, OK1ZJH, OK1HFP a OK1APA.V sobotu přibyli OK3RM a OK1CUV. OK1APA zajel pro své potomstvo Anitu a Šimona.Ti se pak společně zúčastnili Polního dne mládeže. Nevedli si vůbec špatně a jako ODX zapsali HG7B za 483 bodů.Úderem šestnácté hodiny začal hlavní závod.Z buňky se jel dvoumetr do 10 el. DK7ZB v patnácti metrech.PA jsme budili na cca 500W. Rušení odpovídalo velké účasti , která v PD bývá ale TS2000X si s podmínkami na pásmu dobře poradila.70cm jel Franta OK1HFP ze stanu. Používal FT847 a PA o výkonu 500W a vlastní DL6WU 22el.Závod na jeho vlastní přání odjel celý sám. Z dalšího stanu závodil Jirka OK1ICJ na " svých" 23 cm.Po závodě se rozhodl, že stan už příště stavět nebude. Podle jeho slov je se stanem mnoho práce a pohodlně může odjet kontest i z auta.Mikrovlnám se u nás věnoval Zdeněk OK3RM s vlastním zařízením.Podle jeho nadšených, hlasitých projevů se mu dařilo.V průběhu soboty jsme přivítali několik návštěv.Konkrétně to byli OK1LRD+XYL, SWL Olda + XYL,OK7TJ a OK7RA +XYL.Ten se uspěšně pokusil o poslech svého 47 GHz majáku, který je umístěn na Tisu u Blatna.Musela se ale najít správná mezera mezi stromy.Pak už jsme poslouchali OK7RA/B S9.Posledním sobotním hostem byl pan Václav z Manětína, který se věnuje motorovému paraglidingu.Je též otcem myšlenky krašovských slunečních hodin.Poutavě nám, nejen o obřích hodinách,vyprávěl.V neděli nás návštěvou poctila také YL Lenka.Udělala nám tím velkou radost. Velké poděkování zasluhuje Bohouš OK1FJW.Zapůjčil nám kromě PA též výčepní zařízení a navíc udělal ODX G4CDN na dvoumetru. Po závodě nám OK3RM ukázal, jak pracovat s výsuvným příhradovým stožárem a též nám představil závodní program DX log. Samotné balení bylo rychlé a jednoduché tak, jak jednoduché zařízení jsme použili.Už nyní se těšíme na další závod.

Vláďa OK1JOC
foto

144 MHz

313 QSO ,84759 b., 64 LOC.,18 DXCC,ODX G4CDN; JO02SS; 861

1296 MHz

26 QSO,4735 b., 13 LOC., 4 DXCC, ODX OM3RBS; JN98KJ; 454

144 MHz mládež

31 QSO, 3931 b., 8 LOC., 3 DXCC, ODX HG7B; JN97LW; 483

432 MHz

101 QSO, 24780b., 34 LOC., 12 DXCC, ODX G0VHF/p; JO01PU; 855


Memoriál OM3AU,Mikrovlnný závod a KV Polní den CW - červen 2018


První celý víkend v červnu se vždy koná KV Polní den CW. Tohoto závodu se naše kolektivka pravidelně zúčastňuje od poloviny 90.let.Závod je velice populární v DL a G. Bohužel v OK ani OM tomu tak není.V závodě těžko uděláte QSO s novou zemí ale můžete potkat spoustu výborných CW operátorů. ČRK se několikrát snažil závod marně zpopularizovat. Poslední změna soutěžních podmínek s rozšířením na 19/!/ kategorií se nezdá být šťastná. Zároveň probíhají i Memoriál Ondreja Oravca OM3AU a Mikrovlnný závod.Tolik kontestů o jednom víkendu nás nemohlo nechat chladnými a vyrazili jsme na "naši" kótu u Televise. V sobotu 2.6.2018 postupně dorazili OK1JOC,OK1ICJ,OK1APA,OK1MFG a později OK3RM. OK5KL byl na kótě už od pátku.Po obvyklém posedávání a vyprávění historek jsme začali postupně budovat závodní stanoviště.Na dřevěný stožár jsme natahli Windom pro 40-10m a LW 80m.Na boudě už byla yagina na 2m. V louce jsme postavili yaginu pro 23 cm. Chtěli jsme vyzkoušet nové zařízení OK5KL FT991a na 144 MHz.Použili jsme pouze základní výkon 50W. I přesto se operátoři dobře bavili při jejich interní soutěži o nejdelší QSO.Nakonec vyhrál OK1APA , který navázal spojení s YO5DND.OK1ICJ zatím pracoval na 23cm.Nebyli jsme si jisti, zda antenní předzesilovač opravdu zesiluje a tak jsme ho vůbec nepoužili.Výsledek byl počtem QSO standardní jako v jiných závodech, bodově i trochu lepší. OK1JOC se věnoval KV.Chtěli jsme hlavně dát OK násobič seriozně soutěžícím stanicím.Dobré Es podmínky nám to umožnily i na horních pásmech.Nepodařilo se nám přizpůsobit LW na 80m ale 160m pásmo chodilo dobře.Nejlepší QSO bylo právě na TOPu se stanicí HZ1FI/p.Pořadateli DARC posíláme deník pouze pro kontrolu. Mezi obsluhou stanic jsme také užívali příjemného počasí,posedávali před boudou, hodně jedli a důstojně oslavili Jirkových OK1ICJ 75 jar.

Vláďa OK1JOC
foto

Memorial OM3AU: 144 MHz

32 QSO, odx YO5DND;KN17RQ;798, 9941 bodů

Mikrovlnný závod 1296 MHz

19 QSO

KV PD CW

477 QSO check log


II.Subregionální závod - Květen 2018


II. Subregionální závod je v našem radioklubu známkou toho ,jak jsme se probudili ze zimního spánku. Ten letošní provázelo velmi pěkné počasí kdy ,sluneční připalování doprovázel někdy příjemně ledový větřík. V sobotu o plánovaném poledním čase, jsem přijel na kótu U televize ,kde už Jirka OK1ZJH dával dohromady zařízení na 2m pásmo. Po přivítání jsem pomáhal sestavit k tomu potřebnou anténu. Chvíli po té přijel i Vláďa OK1JOC a potom zanedlouho se „úderná skupina“ rozrostla o Pavla OK1APA a hostujícího Petra OK1MGA. Mezi tím jsem zajel do Hubenova pro zapomenutou anténu. Podle předpokladu ,že už nás na práci víc nebude ,jsme nejprve oslavili narozeniny, které oznámil OK1ZJH a také proto ,aby nám příprava na závod po osvěžení, šla lépe od ruky. Po dvoumetru jsme připravili naši skromnou výbavu na pásmo 70cm a potom i 23cm. Začátek závodu nikoho příliš nevzrušoval ,protože jsme pracovali způsobem ,aby se při tom nikdo neudřel. Aby nám zbyla síla na připravované maso na grilu, lahváče, kořalku a jiné pochutiny, jako buchty a čaj. Také v krátkovlnném závodě ARI DXc nějaká spojení přibývala přes anténu FD4 a zázračné přizpůsobení Z - match. Po částečně probdělé noci jsme posnídali míchaná vajíčka z domácího chovu slepic a snažili se dělat soutěžní spojení se všemi stanicemi, které o nás ještě projeví zájem až do konce závodu. Po nedělním poledni přijel Zdeněk OK3RM se zařízením na ještě kratší vlny. Přijel na návštěvu také člen klubu z dřívější doby Milan ex OK1CDG na svém dobře udržovaném motocyklu. Ke konci závodu se stačil dostavit i Luboš OK5KL , který jako řidič kamionu uvízl v přepravě přes Baltické moře. Protože už nás bylo víc ,tak demontáž toho všeho co jsme připravili na letošní II. Subregionál a KV závod proběhla v pohodě.
Naše dosažené výsledky jsou uvedeny a doplněny fotografiemi
Jirka OK1ICJ.
foto

144 MHz

170 QSOs. 45206 b.DXCC 13.LOC 46. ODX I1AXE;JN34QM;746 RIG :100W + 10el Y

432 MHz

49 QSOs. 9276 b. DXCC 7 . LOC 21. ODX PI4GN;JO33II;580 RIG: 50W + 21el Y

1296 MHz

13 QSOs. 1701 b. DXCC 3 . LOC 5. ODX OM3KII;JN88UU;355 RIG: 10W + 35el YI.Subregionální závod - Březen 2018


Na letošní I. Subregionální závod jsme se těšili se smíšenými pocity. Jednak že možnost použít vhodné zařízení bude omezena a jinak časově nevhodný nástup arktického počasí také nevěstil nic příznivého. Ale zoceleni předchozími prvními subregionály kdy byli i velké sněhové závěje to jistě nebude žádný problém. Tak jsem zahájil přesun na kótu U Televize spokojen alespoň s tím že to neklouže. Když jsem přijel v deklarovaných 11 hodin na místo, vidím že zde už Luboš OK5KL provedl od rána, instalaci základní 10 elementové antény pro 2m na nízkém stožáru. Spolu jsme usoudili že bude nejlépe počkat až jaké přiveze Jirka OK1ZJH kouzelné zařízení a podle toho se angažovat. V boudě bylo příjemné teplo a tak Luboš pomalu vybaloval své nové zařízení v podobě Yaesu FT991A. Po jedenácté hodině už se to začalo sjíždět. Přijel Pavel OK1APA i Jirka OK1ZJH a před členskou schůzí plánovanou na 14 hodin přijel i Vláďa OK1JOC a přizvaní hosté ze Stříbra, Petr OK1MFG a Zdeňek OK3RM. Když jsme každý našel nějaké vhodné místo mohl jsem se schůzí začít. Ta se týkala hlavně toho jak to bude po zemřelém Pavlovi (ex OK1DFR) jehož zásluhy o rozvoj činnosti OK1OPT jsou velmi významné. Po hodině jednání schůze skončila s tím že novým VO radioklubu OK1OPT bude Jirka OK1ZJH. Jako první se v závodě ujal mikrofónu na 2m pásmu náš host Zdeněk OK3RM. My zbývající tři jsme ještě společně sestavily pracoviště 70 cm. Ale vzhledem k absenci některých věcí pro toto pásmo jsme na 432MHz tentokrát závodili pouze s výkonem 50W. K večeru Zdeněk OK3RM, tak i Petr OK1MFG a Vláďa OK1JOC odjeli domů a my zbývající jsme dále pokračovali ve třech až do konce závodu. Sbalení toho všeho probíhalo v pokračujícím mrazu ale již za příjemného slunečního svitu. Ne příliš náročná zábava skončila úspěšně a bez závad v klidu a pohodě. Jirka OK1ICJ.
foto

144 MHz

219 QSO, 50980 bodů, WWLs 53 , ODX YU7ACO, KN05RD, 824 km

432 MHz

33 QSO, 4715 bodů, ODX OM8A, JN87WV, 418 km
Vánoční závod - prosinec - 2017


Po několikadenním intenzivním vánočním odpočinku jsme neodolali a brzy ráno vyrazili na naše závodní QTH U vysílače, abychom se zúčastnili Vánočního závodu. Jasné bylo to, že účast bude jen v první části závodu, hlavně jsme chtěli všechny závodníky pozdravit a popřát jim vše nejlepší v novém roce.

Příjezd byl hladký, potěšil mírný mrazík, takže příjezdové bláto se tentokrát nekonalo. Instalace zařízení byla s mírnou komplikací, neboť jsme až na místě zjistili, že anténa "krcka", kterou používáme na FM pohár má úchyt pouze pro vertikální polarizaci. Rozmýšlení trvalo jen okamžik a smontovali jsme velkou anténu DK7ZB, ovšem start byl o několik minut opožděn. Vrátilo se nám to během závodu, neboť i jen s 50W výkonu jsme byli dobře slyšet a stanice odpovídaly na první zavolání. Během závodu dorazil Luboš OK5KL a zcela na konci OK9RTS. Balení bylo podstatně jednodušší. Celý závod byla u mikrofonu naše operátorka Anita.

Všem přejeme všechno nejlepší v novém roce 2018 a hlavně zdraví.
foto

144 MHz

46 QSO , 5439 bodů , odx OM5CC, JN98JD, 461 kmA1 contest - listopad - 2017

Když nastal ten den 4.11.2017 tak kdo měl,zájem dostavil se k provoznímu stanovišti OK1OPT na kótě U Televize. Kde jsme se sešli kolem poledne Jirka OK1ZJH, Petr OK1MFG, Jirka OK1ICJ, Vladislav OK1JOC, Vašek OK1CVP a Pavel OK1APA. K přípravě toho letos příliš nebylo. Jedna anténa 10Y, FT847 + PA (asi 200W) a obyčejná periférie. K instalaci zařízení bylo připraveno drobné občerstvení. I počasí vzhledem k podzimní době bylo příznivé a předpoklad,že bude všechno včas hotové. Největším problémem se stala příprava „opakovače výzvy do závodu“. Ale zachránil to znalec americké řeči OK1APA,tím že předčítal návod česky. Stačila se i příprava KV zařízení určeného k oddechu a pro ne telegrafisty v jiných souběžných závodech. Ve stanovenou dobu závod zahájil OK1JOC a ostatní telegrafisté OK1ICJ, OK1ZJH se střídali podle potřeby. S přibývajícím večerem už odjeli domů OK1MFG a OK1CVP. K večeři pak OK1ZJH připravil, na modrém plameni plynového vařiče, tradiční a výborné Markoniho topinky. A tak Markoniho memoriál – A1 contest a naše případné doplňky zábavy proběhly bez problémů až do konce. Složení a uklizení všeho nahromaděného rovněž netrvalo dlouho. Odjížděli jsme s pocitem že to byl jeden z nejhezčích závodů roku.

144 MHz

233 QSO, 68000 bodů, 60 loc., 14 DXCC, odx YU7ACO, KN05RD, 824 km

KV

URDXC 392 QSO

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

VY 73 ! Jirka OK1ICJ.

UHF contest - říjen - 2017

První říjnová celá sobota a neděle je v našem radioklubu tradičně věnována závodu na ultra krátkých vlnách. Letos připadl na 7. a 8. října kdy jsme se sešli v sobotu před boudou u Krašova ve 12 hodin OK1ZJH, OK1JOC a OK1ICJ. Po krátké poradě bylo rozhodnuto že pro pásmo 70cm použijeme jen jednu anténu ze čtyř Y21el. Bylo to správné rozhodnutí protože nárazový vítr stále sílil až na 15m/sec. Vzhledem k častým dešťovým přeháňkám byla zvláštní pozornost věnována těsnění stožáru aby voda netekla až dovnitř boudy. Přes pečlivou práci se později ukázala závada jiná, která umožnila nějaké té kapce proniknout.Také rozhodnutí nestavět stan a vytvořit pracoviště pro 23cm v osobním automobilu bylo správné zejména z ohledem k deštivému i větrnému počasí. Jirka OK1ZJH připravil a zprovoznil obě pracoviště k provozu a závod v 16 hodin začal. Rušení od blízkých stanic nebylo tak výrazné jako jindy a celkově se zdálo že podmínky šíření jsou lepší do jižních směrů. V průběhu noci jsme si dopřáli i „noční klid“. V neděli ráno chvíli svítilo i slunce ale vítr byl stále silný. K obědu naši sestavu posílil také Pavel OK1APA . Významným doplněním byla též účast v KV závodě TRC DX C.Výsledky naši účasti v obou závodech a foto jsou uvedeny. Balení a úklid probíhal mezi dešťovými přeháňkami pozvolna . Přibližně v 18 hodin jsme se rozloučili a odjeli domů.

432 MHz

165 QSO, 39999 bodů, 42 loc., 11 DXCC, odx YT5W, KN04OO, 853 km

1296 MHz

23 QSO, 3200 b. , 9 loc., 3 DXCC, odx OM6A, JN99JC , 421 km

KV

TRC DX Contest - 220 QSO

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Jirka OK1ICJ

VHF contest - Září - 2017

Nastal opět podzim kdy se v první neděli a sobotu měsíce září již tradičně zúčastňujeme VHF contestu, který pořádá IARU region1. Letos jsme zkoušeli i účast v KV Polním dnu části SSB. Na kótě U televize (JN69NX 08kv) jsme se postupně sešli OK1ZJH, OK1ICJ, OK1CVP, OK1JOC a OK1APA hned po sobotním poledni. Začali jsme smontováním antény na 2m. Potom proběhlo blahopřání k narozeninám s menší oslavou. OK1ZJH připravoval zařízení k provozu a ostatní natahovali dráty k bezdrátovým spojením pro KV - SSB závod. Když bylo vše potřebné zapojeno a vyzkoušeno svačili jsme dobroty z čmoudícího grilu i to ostatní. Závody probíhaly bez problémů s určitou vzpomínkou na silnější zařízení a hlavně selektivnější příjem.V neděli se přijel podívat také OK1DFR i s přítelkyní a závěrem pomáhal s bouráním i Zdeněk OK3RM. Odjížděli jsme domů spokojeni po dobře prožitém víkendu. Některé podrobnosti lze vidět na fotografiích a z připojeného dosaženého výsledku.

144 MHz

243 QSO, 65947 bodů, 56 loc., 15 DXCC, ODX YU7ACO, KN05RD, 824 km
KV PD SSB , 96 QSO check log

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Jirka OK1ICJ

Polní Den - Červenec - 2017

Nejdříve vyrazil Pavel OK1DFR s Bohoušem OK1FJW a sice již v pátek odpoledne kolem 15.00 hod. Za nimi pak přijel Jirka OK1ICJ a také přijel náš host Láďa OK1FRT. Pavel pak začal sestavovat čtyřče na 2m pracoviště, které bylo pak umístěno na vozíku s magirusem. V sobotu následně jsem přijel s Václavem OK1CVP, dostavil se Vláďa OK1JOC a rovněž přijel i Pavel OK1APA s dětmi. Přijela i paní Lenka, přítelkyně Pavla OK1DFR.Jako poslední se objevil Petr OK1MFG s dcerou . Dali jsme se do stavby 70cm pracoviště - vztyčili jsem dvě anteny 70cm. Na Krašově v sobotu nebylo moc pěkně, foukal poměrně ostrý vítr a tak bylo dost chladno. Jirka OK1ICJ sestavil pracoviště na 23 cm, postavili jsme antenu se zesilovačem a provedli konečnou montáž otočné anteny na 2 metry na boudě. Vysunuli jsme čtyřče anten pro dva metry do patřičné výše a byli jsme připraveni na Polní Den mládeže, který začal ve 12 hodin. Tam jsem měli operátory Šimona a dvě děvčata Anitu a Jitku. Díky Vláďovi OK1JOC se podával skvostný oběd - výborné uzené. Na Krašově byl s námi i Zdeněk OK3RM, který jen smutně konstatoval, že vítr je příliš silný a tak nemohl sestavit svoji sestavu pro GHz pásmo. Odjel tedy k večeru, ale vrátil se v neděli ráno aby i tyto vlnky pak pracovaly v letošním Polním Dnu. V 16 hodin jsem pak začal na dvoumetru letošní maraton, na 70 cm se miku chopil Pavel OK1APA a na 23 cm tradičně Jirka OK1ICJ. Já jsem předával na hodinu mike Péťovi OK1MFG asi v 19 hodin , který pak předal totéž Pavlovi OK1APA. V noci se dalo do deště a bylo velmi nepříjemně. K zařízení jsem usedl v půl druhé ráno a střídavě jsem volil SSB a CW. Ráno pak v půl osmé mne vystřídal Bohouš OK1FJW spolu s Pavlem OK1APA, kterému se v neděli dopoledne podařilo spojení s G stanicí ze kterého měl radost. Na závěrečné dvě hodiny jsem opět u toho seděl a snažil se překonat hranici 500 qso, což se podařilo a jako poslední bylo spojení s UX stanicí, když pomalu hodiny odbíjely 16 hodin. Protože v neděli pak bylo již slunné počasí, vítr se hodně utišil, byla následná demontáž poměrně jednoduchá a vše šlo velice dobře. Pak odejel Láďa OK1FRT, rozloučil se i Bohouš OK1FJW, odejel Pavel OK1APA s dětmi Vláďa OK1JOC a jako poslední jsme Krašov opuštěli my tři OK1DFR, OK1ICJ a já. Polní Den byl docela pěkný, občasné rušení se dalo vydržet, všechna zařízení pracovala výborně, díky velmi dobré přípravě od Pavla OK1DFR. Již od loňského A1 contestu jezdí s námi radioamatér, kterého jsme si najali. Je ale velmi plachý a tak až nyní se nám podařilo jej vyfotografovat. Velmi účinně nám pomáhá. Takže PD 2017 je za námi a těšíme se na další velký závod.

PDM-144 MHz

49 QSO, 9430 bodů, ODX YT2NOD, JN94SD, 810 km
YL Anita 10 a OM Šimon 8, Jitka 10 let

PDM-144 MHz

3 QSO, 573 bodů, ODX OK1KCR, JN79VS, 193 km
OM Šimon 8 let

144 MHz

505 QSO, 161408 bodů, 79 loc., 19 DXCC, ODX YT5W, KN04OO, 853 km

432 MHz

149 QSO, 36896 bodů, ODX YT5W, KN04OO, 853 km

1296 MHz

33 QSO, 6069 bodů, 14 loc., 5 DXCC, ODX HA5KDQ, JN97LN, 505 km

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Vláďa OK1IVU

II.Subregional - Květen - 2017

Na II.Subregional jsem letos vyrazil s Vaškem OK1CVP. Dorazili jsme na Krašov, kde již byl Pavel OK1DFR a Jirka OK1ICJ i druhý Jirka OK1ZJH. Ten se hned vrhnul na úpravu osvětlení v boudě ještě před samotnou přípravou na závod. Dále pak dorazil Vláďa OK1JOC. Později ještě přijel Zdeněk OK3RM se svojí aparaturou na vysoké kmitočty. Za námi pak opět přijel Petr OK1ET, aby si vyzkoušel svoji novou antenu na KV - Rybakov. Sestavili jsme tedy vše potřebné a v 16.00 závod začal. Počasí nám letos přálo, sluníčko svítilo, skřivánci pěli své písně. Kupodivu to vydrželo celý závod i když zvláště v neděli se kolem nás postupně zatahovalo a bylo vidět, že v okolí velice prší, což se ale naší koty vůbec nedotklo. Na dvoumetru tedy spojení přibývala a tak jsem ve 20 hodin předal vysílací stanoviště Pavlovi OK1DFR. Ten pak se vystřídal do půlnoci s Jirkou OK1ZJH a Vláďou OK1JOC a kolem druhé hodiny po půlnoci jsem opět k tomu zasedl, abych se mohl podívat jaké stanice se objeví na telegrafu. Vydržel jsem až do rána kolem osmé hodiny a pak jsme se již střídali podle potřeby jiných pracovišť. Celkově se dá říci, že se nám dařilo, stroje pracovaly bez závad na čemž má hlavně zásluhu Pavel OK1DFR náš vedoucí operátor. V sobotu večer pak odjel Petr OK1ET a Václav OK1CVP i Zdeněk OK3RM, který se ale v neděli opět vrátil. A tak nás zůstalo na kotě jen pět. V neděli ještě přijel dopoledne Pavel OK1APA, který nám pomohl na dvoumetrovém pracovišti. Celkově se dá říci, že se závod povedl, nedošlo k žádnému zádrhelu a tak se již těšíme na Polní Den, který má zvláštní atmosféru. Děkujeme všem, kteří nás zavolali a naslyšenou tedy na příštím závodě.

145 MHz

517 QSO, 157 027 bodů, 74 loc., 17 DXCC, ODX SQ9DDA, JO00MA, 863 km

432 MHz

119 QSO, 305 05 bodů, 40 loc., 11 DXCC, ODX 9A2SD, JN95OM, 673 km

23cm:

1296 MHz

23 qso, 4446b, 14 loc., 4 DXCC, ODX - OM5CM, JN87WV, 418 km

24 GHz

4 qso, 293b, ODX - OK1UFF, JO60XR, 115km

47 GHz

2 qso, 148b, ODX - OK1UFF, JO60XR, 115km

76 GHz

1 qso, ODX - OK7RB ,JO60RB, 33 km


Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Vláďa OK1IVU

Velikonoční závod - Duben - 2017

Na letošní Velikonoční závod jsme vyrazili v sestavě Pavel OK1DFR a já OK1IVU. Ostatní se věnovali prožít Velikonoce spolu se svými blízkými. Sestavili jsme antenu a v 10.00 hod. jsme začali závod. Počasí bylo vpravdě dubnové. Během závodu se vystřídalo lehce slunečné počasí, ale také celkem 3x se přehnala sněhová vánice, která ovšem neměla dlouhého trvání hi. Po poledni se na nás přišel podívat Petr OK1ET, kterého jsme ale nepřemluvili si udělat nějaké to spojení, takže možná příště. Kolem 14-té hodiny přijel Pavel OK1APA s dětmi a tak úderem 16-té hodiny OK1OPT se rovněž mohlo zúčastnit závodu dětí. Po skončení závodu, když bylo již vše uklizeno a hotovili jsme se k odjezdu, tak najednou auto Pavla OK1APA začalo trucovat a nechtělo se mu startovat. Nakonec se zjistilo, že je na vině autobaterie a tak pomohly startovací kabely, které měl Pavel OK1DFR v autě. Pavel OK1APA tedy odstartoval a snad dobře dojel domů. Já spolu s Pavlem OK1DFR jsem dojel do Plzně v pořádku a tak se již těšíme na větší závod a sice II.Subregional v květnu.

145 MHz

190 QSO, 46949 bodů, ODX OM0TT, KN08XQ, 656 km

Závod dětí

32 qso, 3525 b., 7 loc, ODX OK2VWM, JN89PP, 302km, Op. Anita - 11 let, Šimon - 8 let

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Vláďa OK1IVU

I. Subregional - Březen - 2017

Prvního letošního závodu jsme se po zimní přestávce již nemohli dočkat. Předpověď slibovala na první březnový víkend hezké počasí a tím bylo naše těšení ještě umocněno. A tak jsme tedy v sobotu vyrazili směr Krašov. První byl na místě Jirka OK1ICJ a krátce na to jsem dorazil i já, po mě Jirka OK1ZJH, pak Vláďa OK1JOC a Venca OK1CVP. Poslední z naší tentokráte komorní sestavy byl Péťa OK1MFG. Sobotní počasí bylo opravdu krásné a první naší starostí bylo blahopřání oslavenci. Vláďa OK1JOC totiž před nedávnem oslavil kulaté padesáté narozeniny. Následovaly tedy oficiální gratulace, předání darů a slavnostní přípitek. Krátce se zastavil i Pavel OK1APA, aby popřál OK1JOC. Ale musel odjet z rodinných důvodů. Pak už probíhala pouze obvyklá stavba antén a příprava zařízení. Pro tento závod jsme zvolili pásmo 2m a 70cm s jednou anténou. Příprava tedy proběhla poměrně rychle bez větších problémů a tak jsme úderem patnácté hodiny zahájili provoz. Zpočátku rozhodně nešlo o žádný PILE-UP. Celkem vlažný počátek závodu jsme připisovali hezkému jarnímu počasí, kdy se asi většina operátorů pracujících z domácího QTH věnovala jiné činnosti. A opravdu, s přibývajícím večerem přibývalo i stanic a tím i QSO v našem deníku. Navečer nás pak opustili Vašek OK1CVP a Péťa OK1MFG a tak jsme se dále v sestavě čtyřech operátorů střídali u zařízení a současně se také věnovali gastronomickým zážitkům. Podle předpovědi pak s přibývajícím večerem začal sílit jihozápadní vítr a k půlnoci již opravdu foukalo dost silně. Vzhledem k tomu, že po půlnoci hustota stanic na pásmu značně opadla, odpadli jsme i my a zalehli do vodorovné polohy. Pouze Jirka OK1ICJ zůstal u zařízení na 2m a věnoval se CW provozu. Vydržel to až do půl třetí. Nedělní ráno nás pak přivítalo opět slunečně i když vítr, který foukal celou noc ani k ránu nepolevil a tak bylo poměrně chladno. Později se v průběhu dopoledne zatáhlo, ale po poledni se naštěstí vítr utišil a odpoledne se opět rozjasnilo. Provoz na pásmech jsme zahájili opět ráno kolem sedmé hodiny a spojení pak až do konce závodu přibývala na obou pásmech prakticky rovnoměrně. S koncem závodu jsme zahájili balení a i v sestavě čtyřech lidí jsme byli se vším hotovi za dvě hodiny.Tolik tedy nás první závod v sezóně 2017. Na slyšenou v II. Subregionálním závodu v květnu.

145 MHz

434 QSO, 126 844 bodů, 68 loc., 15 DXCC, odx YU7ACO, KN05RD, 824 km

432 MHz

101 QSO, 24 897 b. , 34 loc., 10 DXCC, odx HA8XI, JN96SW , 582 km

Foto v obvyklé rubrice - Foto z akcí

73! Pavel OK1DFRZážitky ze závodů roku 2016 jsou v samostatném souboru Závody 2016
Zážitky ze závodů roku 2015 jsou v samostatném souboru Závody 2015
Zážitky ze závodů roku 2014 jsou v samostatném souboru Závody 2014
Zážitky ze závodů roku 2013 jsou v samostatném souboru Závody 2013
Zážitky ze závodů roku 2012 jsou v samostatném souboru Závody 2012
Zážitky ze závodů roku 2011 jsou v samostatném souboru Závody 2011
Zážitky ze závodů roku 2010 jsou v samostatném souboru Závody 2010
Zážitky ze závodů roku 2009 jsou v samostatném souboru Závody 2009
Zážitky ze závodů roku 2008 jsou v samostatném souboru Závody 2008
Zážitky ze závodů roku 2007 jsou v samostatném souboru Závody 2007
ZPĚT DO MENU